Rozwój osobisty

„Mądry człowiek uczy się każdego dnia. Głupi wie już wszystko.”

Nie wiem, czy się ze mną zgodzisz, ale uważam, że człowiek uczy się całe życie. Uczy się życia przede wszystkim. Inspiruje się ludźmi, którzy go otaczają, dziećmi które wokół niego biegają, zwierzętami, które są mu wierne, autorytetom, które chętnie naśladuje.

Nie będę się nad tym mocniej rozwijać. Napiszę krótko: jeśli chcesz zmian w swoim życiu, musisz zacząć robić inne rzeczy niż do tej pory. Będą to rzeczy nowe, będziesz musiał się więc ich nauczyć, bo jak doskonale wiesz… nikt nie rodzi się dentystą, elektrykiem, czy lekarzem. Są to zawody, których trzeba się wyuczyć. Nie obiecam Ci, że będzie łatwo- NIE BĘDZIE! Ale warto 🙂

I jeśli myślisz o rozwijaniu się w marketingu, to trafiłeś we właściwe miejsce- bo tu nie ma limitu jeśli chodzi o Twoje umiejętności, uczysz się cały czas, pytanie, czy jesteś na to gotowy, bo jak już wdepniesz… to okropnie wciąga i przestawia w głowie. Na plus oczywiście, bo otwierają Ci się oczy na wiele tematów o których nigdy byś nie pomyślał, gdybyś się nie zdecydował.

Tyle słowem wstępu. Dalej planuję już pisać samo mięcho (bo tak właśnie lubię, czyli konkret).

Rozwijaj się, twórz, czytaj, rozmawiaj, słuchaj. Sięgaj po więcej, otwórz oczy i umysł. WiedzA, to coś, czego nikt Ci nie odbierze.

Ścieżek i możliwości rozwoju jest cała masa. Są płatne i bezpłatne. Poruszę obie kwestie. Możesz spokojnie zacząć od filmików na Youtube, audiobooków- również na YT, śledzenia funpage’y różnych couchów na FB, zapisywanie się do nich na Newslettery, oglądanie live’ów liderów marketingu, czytanie książek z biblioteki, rozmowy z ludźmi, którzy w marketingu mają doświadczenie, zapisanie się do facebookowych grup edukacyjnych (na pewno znajdziesz bezpłatne).