Porady dla początkujących w marketingu sieciowym


 1: TY i tylko TY jesteś odpowiedzialny za swój sukces lub swoją porażkę!


Być może
nie chciałeś tego usłyszeć, ale to prawda. Marketingu trzeba się nauczyć, to zawód jak każdy inny, potrzebujesz teorii i praktyki. Nauczenie się wszystkiego od początku może być przytłaczające, ale nikt nie oczekuje od Ciebie, że będziesz zakuwać dzień i noc. Możesz traktować marketing po godzinach, na pół etatu, czy nawet ćwierć, ważne jest, byś się rozwijał, czytał, słuchał, współpracował, był zaangażowany.

To Ty jesteś odpowiedzialny za swój biznes, nie osoba, która Cię wprowadziła, ale ważne jest, by była to osoba z którą masz dobry kontakt, dobrze Wam się rozmawia, wie co robi, ma efekty, potrafi przekazać wiedzę.

 2: Naucz się!

Przez pierwsze kilka miesięcy powinieneś się skupić na kształceniu. To może być dla Ciebie trudne, bo prawdopodobnie chciałeś zarabiać już teraz! Nie zrozum mnie źle, oczywiście możesz zarabiać w trakcie zdobywania wiedzy, jednak aby zarobić duże pieniądze w marketingu sieciowym (zwłaszcza tak duże jak obiecują niektórzy już od pierwszego dnia), to potrzebujesz wiedzy- jak to zrobić- czyli edukacja jest kluczem.


3: Wyjdź ze swojej strefy komfortu i miej świadomość tego, że początek jest trudny.

Jeśli jesteś osobą, która właśnie zaczęła współpracę z pierwszą firmą, to znów nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości… upsss

Będziesz się uczyć nowych rzeczy, różnych sposobów wyrażania siebie, będziesz poznawać nowych ludzi (nie wszyscy będą mili i przyjaźnie nastawieni, niektórzy z nich nawet mogą działać nieetycznie). Prawdopodobnie będziesz się czuć bardzo niekomfortowo przy nowych atywnościach, które nie do końca będziesz nawet rozumieć… ale aby zrobić coś wielkiego w marketingu sieciowym musisz się wychylić zza komputera, pokazać swoją twarz, kawałek życia, sprawić by ludzie Cię polubili, poznali, zaufali.


4: Mądrze wykorzystuj swój czas.

Doba każdego z nas ma tyle samo godzin, minut, sekund. Zobacz jak to jest, że niektórzy znajdują czas na przyjemności, edukację, hobby, relaks i pracę w tym samym zakresie tarczy zegara, a inni tego czasu nie mają. Staniesz sie ekspertem od zarządzania czasem. Rozpoczynasz biznes- swój biznes- pracujesz dla siebie i na siebie- więc Twój biznes to taki noworodek- wymaga uwagi, czasu, pielęgnacji. Wykorzystuj każdą wolną chwilę na edukację- czytanie książek, oglądanie szkoleń, słuchanie audiobooków, rozmowy z ludźmi, którzy daleko zaszli (albo robią takie wrażenie, bo pozerów nie brakuje). Rozwijaj swoje skrzydła, nabierzesz dzięki temu pewności siebie.


 5: Bądź cierpliwy!

Jak to się mawia… nie od razu Rzym zbudowano.

Ustal sobie realistyczne oczekiwania, pieniądze możesz zobaczyć nawet po kilku miesiącach. Budowa biznesu wymaga czasu, wysiłku i cierpliwości. Sukces to proces, który nie następuje z dnia na dzień. Z każdym krokiem, z każdym dniem zbliżasz się do celu. To, czego się uczysz, sprawia, że jesteś coraz bardziej wartościowy w oczach innych, ostatnecznie ujrzą w Tobie lidera, za którym będą chcieli podążać do wolności. Nie daj się wymówkom! Wytrwaj, bądź cierpliwy i konsekwentny.

Jeśli dotrwałeś do tego miejsca i się znacząco nie zniechęciłeś, to brawa dla Ciebie- prawdopodobnie masz w sobie determinację, dzięki której osiągniesz sukces- i tego Ci z całego serca szczerze życzę.