Monat – pytania klientów

Wiele z Was przychodzi do mnie z różnymi pytaniami. Często się one powtarzają, zdecydowałam się więc udzielić na nie odpowiedzi w tym wpisie. Będzie on edytowany wraz z nowo pojawiającymi się kwestiami.

1. Co w przypadku jeśli nagle po użyciu szamponu włosy mi wyjdą?

Tutaj kłania się wiedza dotycząca szamponów firmy Monat. Przede wszystkim ich głównym zadaniem jest oczyszczanie skóry głowy i stymulowanie mieszków włosowych do wzrostu. Jak wiadomo produkty sklepowe, z których na co dzień korzystamy mają pełno parabenów, SLSów, sylikonów i innego świństwa, a długoterminowe ich stosowanie powoduje nabudowania na skórze głowy jak i na samym włosie, to przez nie są one osłabione, beż życia, obciążone, często się przetłuszczają. Kiedy zaczynasz używać w prawidłowy sposób szamponów Monat rozpuszczają one te wszelkie nabudowania. Włos w skórze głowy nawet martwy może siedzieć do 3 miesięcy (trzyma go to nabudowanie), kiedy skóra jest oczyszczana, nabudowanie się rozpuszcza, włos po prostu nie ma się czego trzymać i wypada. Wychodzą więc włosy, te, które są martwe, te, które miały wyjść. A na ich miejsce z mieszka wyrasta nowy włos. Więc szampony Monat nie powodują wypadania włosów. One wzmacniają włosy, stymulują do porostu i chronią słabe włosy przed nadmiernym wypadaniem. Włos, który jest martwy, jest po prostu martwy od jakiegoś czasu.

Jeśli natomiast masz wzmożone wypadanie włosów, to proponuję zbadać temat od środka. Na podstawowy panel badań powinny składać się następujące oznaczenia:

o morfologia krwi

o żelazo i ferrytyna

o wapń

o witamina D3

o trójglicerydy

o cholesterol całkowity, HDL i LDL

o glukoza

o krzywa cukrowa

o hormony: TSH, FT4, prolaktyna, progesteron, DHEA-S, estradiol, androstendion i testosteron

o przeciwciała przeciwjądrowe ANA (ang. anti-nuclear antibodies)

Wypadanie włosów jest objawem, tego, co dzieje się w organiźmie. Powodów wypadania włosów jest cała masa, od niedoborów witamin, problemów hormonalnych, stresu, aż po nieodpowiednio dobrane leki, czy antykoncepcje.

2. Co w sytuacji,gdy nagle przestane używać tego szamponu? Zakładam, że w trakcie używania będzie ok, ale czy zaczną wypadać mi włosy jak go odstawię? Czy znasz osoby, które odstawiły szampon?

Kiedy wrócisz do poprzedniej pielęgnacji, która nie służyła Twoim włosom z biegiem czasu Twoje włosy staną się takie jak przed ich oczyszczeniem i regeneracją. O włosy się dba cały czas, odpowiedni więc dobór produktów jest kluczowy. I nie ważne w tym momencie jakiej firmy kosmetyków do włosów będziesz używać. Jeśli będą to kiepskie kosmetyki, to Twoje włosy będą w kiepskim stanie. Jeśli będą to jakościowo dobre kosmetyki, to ich jakość będzie widoczna na Twoich włosach.

Znam osoby, które odstawiły szampon z firmy Monat i nie zauważyły wspomnianego problemu. Sama z ciekawości, aby również odpowiedzieć na to pytanie, przez ponad 2 tygodnie odstawiłam Monat i używałam (niechętnie) produktów sklepowych. Widziałam zmiany na niekorzyść: znowu były przyklapnięte, brakowało im objętości,  zaczęły się przetłuszczać i elektryzować, wytrzymałam dwa tygodnie, po czym wróciłam do Monat. Cenię sobie jakość ich produktów i naprawdę nie mam ochoty eksperymentować już na swoich włosach.

3. Są różne opinie w internecie, złe również.

Opinie są różne jak przy każdym produkcie, czy firmie. Jednym podpasują, drugim nie. Ja osobiście używam produktów od połtora roku i jestem bardzo zadowolona, dlatego z czystym sumieniem je polecam. Mam dobrą opinię, ze względu na to, że Monat świetnie wpłyną na moje włosy, zregenerował je i spowodował ich zagęszczenie. Gdybym nie była zadowolona to na pewno bym z nich ani nie korzystała, ani tym bardziej nie rekomendowała. Mówi się, że z opinią jest jak z dupą: każdy ma własną. Najlepiej przekonać się samemu.

4. Czy mogę zobaczyć badania dotyczące produktów?

Jasne, to żadna tajemnica:

Wiele informacji znajdziesz na stronie: https://truthaboutmonat.com/ gorąco zachęcam do zapoznania się z nimi, możesz użyć tłumacza jeśli nie znasz angielskiego.

5. Te produkty są drogie.

To prawda, że produkty Monat nie należą do najtańszych. Pamiętam, że jak po raz pierwszy dowiedziałam się o cenach, to włosy dęba mi stanęły, popukałam się w czoło i powiedziałam koleżance, że w nigdy życiu  nie kupie takich drogich szamponów. No cóż… moje „nigdy” trwało dwa dni, bo nie mogłam przestać myśleć o przemianach na głowach innych dziewczyn. Też chciałam mieć piękne, zagęszczone, zdrowe włosy (stan moich był opłakany). Płacąc za szampon i odżywkę ręka trzęsła mi się jak nigdy. Ale dziś, po półtorej roku, cieszę się, że podjęłam taką decyzję.

Wracając do ceny. Podstawowa pielęgnacja to szampon i odżywka. Zróbmy symulację: cena szamponu 145zł, cena odżywki: 191 zł. razem: 336zł. Produkty Monat to koncentraty (zawierają mało wody, używa się ich niewielkie ilości) wystarczają więc na długo (kilka miesięcy). Ja swój pierwszy szampon i odżywkę miałam przez 5 miesięcy, myjąc głowę co 3 dni. Mój kosz miesięczny wyniósł mnie: 336:5= 67,20zł.

W związku z tym, że jestem w obecnej chwili konsultantem, produkty mam jeszcze taniej i mój miesięczny koszt wynosi mnie: 45,40zł.

Uważam, że ta kwota, za produkty jakości premium, które są przede wszystkim skuteczne jest w porządku. Są inne dobre marki na rynku, których cena jest zbliżona do tej z Monat, ale tamte ani nie stymulują porostu, ani nie mają 30dniowej gwarancji.  Wyboru jednak każdy z nas dokonuje sam.

6. Czy produkty Monat są bezpieczne dla kobiet w ciąży i karmiących?

Serio padło takie pytanie. W pierwszej chwili myślałam, że to żart… niestety myliłam się. Spieszę więc z odpowiedzią: TAK! SĄ BEZPIECZNIE!

Zdecydowanie bardziej bałabym się używać obciążonych chemią drogeryjnych szamponów nieznanego pochodzenia, niż tych opartych na bazie naturalnych olei i wyciągów botanicznych…

Zauważyłaś, że każdy szampon i odżywkę sklepową możesz otworzyć, powąchać i zobaczyć konsystencję? Czyż sam fakt tego, że nie są szczelnie zamknięte nie stanowi już jakiegoś zagrożenia? Hmm.. nie wiem, produkty Monat są w większości szczelnie zalaminowane, mam więc pewność, że jako pierwsza dany produkt otwieram i nikt nie wkładał do niego palca, czy nosa…

 

Ten wpis będzie edytowany 🙂

Na mojej grupie o pielęgnacji włosów znajdziesz wartościowe wpisy każdego dnia. Zapraszam 🙂