Jak działać efektywnie w marketingu online?

Jak odnieść sukces w marketingu? Jakie działania dają efekty?

Przedstawię Ci dzisiaj swój punkt widzenia.

Większość z nas dołącza do jakiegoś projektu w celu zarabiania pieniędzy. Część z nas nie ma w ogóle doświadczenia i potrzebnej wiedzy. Myślimy, że praca w internecie jest łatwa  i można zarobić dobre pieniądze. Ale spójrz na to jak naukę nowego zawodu… Czy, aby być dentystą wystarczy Ci obejrzeć jedno szkolenie, bądź przeczytać książkę? Czy aby postawić dom wystarczy Ci kilka cegieł? Nie i nie! Przykładów można mnożyć, ale wniosek jest jeden: marketingowiec to zawód jak każdy inny, trzeba się go nauczyć. To proces, który przechodzi każda nowa osoba. Co prawda istnieje droga na skróty, ale to nadal proces 🙂

Różnica między osobami, które odniosły sukces albo porażkę jest jedna: Ci pierwsi wytrwali w trudnych momentach, a drudzy odpuścili…

Wpadł mi w oko ostatnio tekst z wypowiedziami liderów, którzy odnieśli już sukces w marketingu wielopoziomowym, oto fragmenty, które najbardziej do mnie przemawiają:

„- szalenie ważne jest bycie spójnym. Jeśli o czymś myślimy i mówimy, powinniśmy również to robić. W budowie sieci – zresztą tak jak w każdym działaniu, w którym podstawą są ludzie – nie może być mowy o jakiejkolwiek nieuczciwości

– Na samym początku, kiedy zaczynamy działać w MLM, pierwsza rzeczą, którą trzeba pokonać są odmowy – tutaj najwięcej osób ponosi porażkę, bo te osoby nie są na to przygotowane. Jeżeli dana osoba jest w stanie zrozumieć to, znieść tę sytuację, w której część osób nie będzie zainteresowana naszą propozycją, to wszystkie pozostałe elementy związane z budowanie biznesu jesteśmy w stanie rozwinąć, wypracować.

– Rzeczywiście fakty potwierdzają, że jeżeli ten biznes robi się długo i dobrze, to muszą być dobre efekty. Co trzeba mieć? Trzeba być człowiekiem, który kocha ludzi, bo pracujemy z ludźmi, bo ten biznes to są ludzie. MLM jest oparty na ludziach. Trzeba być wrażliwym, umieć się z nimi komunikować, trzeba być empatycznym – to wszystko myślę jest najistotniejsze.

– Aby osiągnąć sukces w marketingu sieciowym przede wszystkim trzeba kochać ludzi. Trzeba również umieć wyrażać wdzięczność ponieważ praca z grupą, ze strukturą, to inspirowanie ludzi, dawanie im wsparcia.

– Wszyscy ludzie, którzy odnieśli jakiś sukces – i to nie tylko w network marketingu, powtarzają zgodnie, że najważniejszą cechą człowieka, który ten sukces już odniósł czy ma odnieść, jest odwaga i wytrwałość w działaniu. Multi level marketing ma taką specyfikę, że często spotykamy się tutaj z odmowami, porażkami, niepowodzeniami. Trzeba więc umieć wstać i iść dalej. Dlatego uważam, że najważniejsza jest wytrwałość, odwaga, determinacja…

– W marketingu sieciowym najważniejsza jest jedna cecha – trzeba być konsekwentnym w działaniu. Nawet niekoniecznie systematycznym. Jak robisz i nie przestajesz, to efekt jest gwarantowany – wiem to z własnego doświadczenia

– trzeba umieć pójść na kompromis z samym sobą pomiędzy możliwościami a oczekiwaniami. Nie można sięgnąć wszystkiego od razu.

– Najważniejsze to mieć plan i go realizować. Często wiele nowych osób nie wie, że taki biznes trzeba budować miesiącami czy latami.

– w network marketingu trzeba kochać ludzi, wspierać ich, pochylać się nad nimi i pomagać im w realizowaniu najskrytszych marzeń”

Fragmenty wypowiedzi zaczerpnięte z networkmagazyn.pl

Jaki wniosek możesz wysnuć po wypowiedziach ludzi sukcesu?

Na pocieszenie:

Nie byłam święta 😉

Zaczynałam swoje działania w sieci od: spamu na grupach, spamu na profilu, paleniu rozmów- przedstawianie od razu biznesu, oferty i takie tam bzdurne … 😉 Jak myślisz… miałam jakieś efekty?

Jeśli jako efekty można liczyć dwa zapisy do programu, to owszem „miałam”, ale warto również wspomnieć, że Ci ludzie niczego w owym programie nie zrobili, kupili, nie rekomendowali. Tak więc… efektów: żadnych.

Marketingu się człowiek uczy cały czas, ja do tej pory każdego dnia oglądam jakieś nagrania, słucham audiobooków, czytam książki, konsultuję się z kimś dojrzalszym w doświadczenie. To proces ewaluowania umiejętności.

Ale przechodząc już do meritum, to na czym należy się skupić w pracy online to przede wszystkim:

– budowanie swoje marki osobistej (profil na FB jest Twoją wizytówką)

– nawiązywanie nowych kontaktów i poszerzanie grupy odbiorców

– 80/ 20  (skupianie się w 80% naszego czasu na kontaktach, 20% na innych aktywnościach)

– nawiązywanie relacji, podtrzymywanie jej, ocieplanie kontaktów

– robienie follow up – wracanie do ludzi

– dawanie wartości – rozwiązywanie problemów innych osób

– pokazywanie się na różnych grupach

– prowadzenie własnej grupy/ strony  i inne…

Jak to robić to już mówię na szkoleniach na mojej grupie, ale warto podrążyć temat szerzej. Mnóstwo darmowych materiałów znajdziecie na YT.

i jeszcze jedno…

Pójdź drogą na skróty- tzn. wysłuchaj jak do sukcesów dochodziła osoba z którą współpracujesz i zacznij robić to samo- to takie proste!

Jeśli masz ochotę na szerszą dyskusję, to zapraszam do rozmowy TUTAJ