Co to jest CAPIXYL?

Dziś na tapetę biorę Capixyl o którym myślę jest zbyt mało informacji w sieci, a uważam, że zasługuje on na szczególną uwagę. Zwłaszcza, że niesamowicie pozytywnie wpływa na nasze włosy.

Z tego wpisu dowiesz się więc czym jest Capixyl, jak działa, czy są jakieś skutki uboczne jego stosowania, w jakich produktach z których na co dzień korzystam go znajdziesz.

Czym jest CAPIXYL i jakie jest jego działanie:

Capixyl to biomimetyczny peptyd zasilany ekstraktem z czerwonej koniczyny oraz biachaninę A.

-Pomaga w zapobieganiu wypadaniu włosów (ogranicza je- poprawia zakotwiczenie mieszków włosowych poprzez utrzymanie wsparcia i integralności macierzy białek)

– Stymuluje / Przyspiesza wzrost włosów

-Pomaga chronić przed szkodami środowiskowymi

-Chroni naturalny pigment w mieszku włosowym

– Zmniejsza stany zapalne skóry głowy

W Instytucie IEB (Institut Européen de Biologie cellulaire) prowadzono nad nim 5 letnie badania,których wyniki wykazały pozytywne efekty wzrostu gęstości włosa do 46%. Skuteczniej niż Minoxidil.

Dane kliniczne pokazują, że poprawia łysienie poprzez zwiększenie stosunku Anagen / Telogen (fazy życia włosa).

Stosowanie Capixylu jest bezpieczne, nie ma efektów ubocznych.

Capixyl ™ jest bezpieczną alternatywą dla Minoksydylu i zapewnia szybkie rezultaty.

W procesie wypadania włosów bierze udział DHT (Dihydrotestosteron). Wpływa on na skrócenie cyklu wzrostu włosa, przez co stają się one stopniowo krótsze i delikatniejsze.

DHT powstaje z testosteronu przy udziale już 5-alfa-reduktazy. Najbardziej wrażliwe na działanie DHT są brodawki włosowe. Stosowanie ekstraktu z koniczyny czerwonej wpływa na hamowanie 5-alfa-redukazy, a co za tym idzie hamowanie wpływu DHT.

Wpływa także na regenerację naskórka wokół mieszka włosowego, co przekłada się na poprawienie jego ukrwienia i aktywność.

Na rynku istnieje wiele produktów, które zawierają w swoim składzie Capixyl. Niestety nie znam wszystkich i nie miałam z nimi doświadczenia, nie będę się więc w ich sprawie wypowiadać. Jeśli zaczniesz przeszukiwać Google i trafisz na produkt, który będziesz chciał/a przetestować, to w pierwszej kolejności przeczytaj jego ulotkę: w tym skład, aby zobaczyć jakie składniki aktywne się tam znajdują, w jakiej proporcji i czy nie są wymieszane z innymi, które mogą powodować jakieś skutki uboczne.

Moje doświadczenia z Capixylem:

Moje doświadczenia są dość proste, używam szamponu i odżywki, które w składzie zawierają Capixyl. Uważam, że to najprostsza metoda, bo włosy i tak myję co najmniej 2x w tygodniu, a stosowanie wcierek, płynów, sprejów i innych specyfików wiąże się z ich regularnością (ja do regularnych osób nie należę, być może to wina lenistwa, być może pamięci, a być może jeszcze innych moich wymówek).

W każdym razie, to, co robię regularnie, to mycie włosów 😉 więc u mnie szampon i odżywka pobudzające porost robią robotę z której jestem bardzo zadowolona. Z resztą spójrz na zdjęcia poniżej:

Pierwsze zauważalne efekty, po myciu głowy szamponem firmy Monat które zauważyłam po 2,5 miesiącach to porost nowych włosów na linii czoła.
Zagęszczenie na czubku głowy po 12stu miesiącach mycia głowy produktami Monat 🙂
Różnica z zagęszczeniu skroni po 12stu miesiącach z produktami Monat.
12sto miesięczna różnica w poroście na skroniach.
Moja największa radość: ZAKOLA 😀 Jak widzisz pożegnałam je na dobre 🙂

Efekty systematycznego stosowania szamponu z Capixylem od Monat są możliwe. Jestem tego żywym przykładem. Jeśli chcesz wiedzieć czy zadziałają na Ciebie to w pierwszej kolejności skierowałabym się do trychologa na badanie kamerą trychoskopową, aby stwierdzić, czy masz mieszki włosowe pod skórą głowy. Jeśli je masz, Capixyl pobudzi je do wzrostu 🙂

Jeśli natomiast jesteś tak niecierpliwy/a jak ja, to możesz je zamówić na stronie SKLEPU

Na każdy produkt masz od firmy 30 dni gwarancji.

Pamiętaj, że podstawa pielęgnacji to SZAMPON I ODŻYWKA.

Możesz zrobić sobie na stronie Quiz, który podpowie Ci jakie produkty będą dla Ciebie najlepsze, albo przyjść do mnie na konsultacje- pomogę Ci z doborem 🙂

Podsumowując Capixyl:

👊🏼 pogrubia i wzmacnia włosy
👊🏼 nawilża skalp
👊🏼 zmniejsza wypadanie włosów
👊🏼 zmniejsza infekcje skóry głowy
👊🏼 wspomaga naturalny porost włosa

Jeśli chcesz zobaczyć jak Capixyl działa na włosy moich klientek, to zapraszam Cię do mojej Grupy Na Facebooku.